دات نت نیوک


الوان زرریس نطنز تولید کننده نخ اکریلیک فرش ماشینی 

تلفنهای تماس : 09133624043 | 03154211042

Menu

 

نخ خاب اکریلیک

 

خرید و فروش نخ اکریلیک فرش ماشینی

 

 

1.نخ خاب از این نخ جهت بافت گره‌هاي رنگ استفاده مي‌شود به این صورت كه به دور نخ پود به صورت گره و يا به شكل U قرار مي‌گيرد و چندين نوع مي‌باشد:

 

الف) نخ اكريليك صددرصد خالص
ب) مخلوط نخ اكريليك و پلي پروپيلن: كه به صورت مخلوطي از الياف اكريليك و پلي پروپيلن ريسيده مي‌شود.
ج) صددرصد پلي پروپيلن (p.p يا بي.سي.اف (B.C.F))
د) پلی استر یا ابریشم مصنوعی

 

 

خرید و فروش نخ اکریلیک فرش ماشینی

 


2.نخ تار فرشاين نخ به صورت مخلوط پنبه پلي استر ريسيده مي شود، كيفيت الياف مصرفي و نوع ريس آن عامل مهمي در دوام و زيبايي فرش است. اين نوع نخ ها بيشتر در فرش هاي اكريليك مصرف مي‌شود اما در قالي‌هاي پلي پروپيلن و BCF، نخ تار از همان جنس نخ پرز (يعني نخ BCF) استفاده مي‌شود که علت آن ارزان‌تر بودن این نوع نخ‌ها می‌باشد.

 

خرید و فروش نخ اکریلیک فرش ماشینی

 

 

3- نخ پودکه در فرش‌های پشمی و اکریلیکی 100 درصد پنبه می‌باشد.

اما در نهایت باید دانست مهم‌ترین عامل درتعیین کیفیت و عمر فرش همان نخ پرز است که یا از جنس اکریلیک است، یا پلی پروپیلن(BCF)، یا مخلوطی از این دو و یا پلی استر.

 

          

نخ خاب اکریلیک چیست ؟ 

 

از جمله ویژگی های فیزیکی فرش ماشینی مانند نرمی و لطافت ، بازگشت پذیری ، زیبایی و غیره به نخ خاب فرش ماشینی بستگی دارد . مهم ترین نخ که مصرف بالایی نیز در بافت فرش دارد نخ خاب است که بر جذابیت فرش ماشینی می افزاید . این نوع از نخ بین 70 تا 85 % وزن هر فرش ماشینی را تشکیل می دهد . جنس نخ خاب یکی از عوامل مهم در قیمت فرش ماشینی می باشد که هر چه الیاف مرغوب تر ، قیمت محصول مورد نظر بیشتر خواهد بود .