دات نت نیوک


الوان زرریس نطنز تولید کننده نخ اکریلیک فرش ماشینی 

تلفنهای تماس : 09133624043 | 03154211042

Menu

کشیدن و نظم دادن به الیاف؛ نخ اکریلیک فرش ماشینی
مدیر سایت
/ دسته ها: مقاله

کشیدن و نظم دادن به الیاف؛ نخ اکریلیک فرش ماشینی

نخ اکریلیک فرش ماشینی


تولید و بررسی خواص اکریلیک جاذب الرطوبه


یکی از روشهای بهبود خواص آبدوستی الیاف مصنوعی ایجاد حفره های ریز در درون الیاف است . بدین منظور برای تولید الیاف اکریلیک جاذب الرطوبت از تر پلیمر( اکریلو نیتریل/ متیل اکریلات/ نمک سدیم ۲- اکریل آمید ۲- متیل پروپان سولفونیک) (PAC ) به همراه سلولز استات ( CA ) استفاده شده است . به منظور ایجاد حفره های ریز در درون الیاف دو پلیمر با یکدیگر مخلوط شده و سپس تحت عملیات تر ریسی قرار گرفتند و در نهایت الیاف اکریلیک / سلولز استات تهیه گردید. همچنین خصوصیات الیاف اکریلیک جاذب الرطوبه (PAC/ CA ) مورد بررسی قرار گرفته و با الیاف اکریلیک معمولی و پنبه مقایسه شده است.

 

 

خرید و فروش نخ اکریلیک فرش ماشینی

 

مقایسه خواص الیاف اکریلیک/ استات سلولز و اکریلیک معمولی و پنبه :

اکریلیک معمولی اکریلیک / سلولز استات پنبه 
دنیر ۱٫۵ ۱٫۵ ۱٫۵ 
استحکام ( g/den ) 3 – 3.5 2.8 – ۳ ۲٫۱ – ۳ 
ازدیاد طول تا حد پارگی ۳۰ – ۴۰ ۲۶ – ۳۰ ۳ – ۱۰ 
قابلیت حفظ آب % ۳ – ۵ ۲۵ – ۳۵ ۳۵ – ۴۵ 
دانسیته (g/cc ) 1.17 1.19 1.54 

خاصیت مویینگی ضعیف عالی خوب

 

خرید و فروش نخ اکریلیک فرش ماشینی

ریسندگی الیاف بلند

الیاف
با توجه به اینکه الیاف اکریلیک زیانهای زیادی برای انسان دارد و همچنین با توجه به بالا بودن هزینه تولید آن ، مصرف این نوع الیاف در سراسر جهان با کاهش چشمگیری روبرو است. الیاف شبه اکریلیک در مقایسه با الیاف پلی استر معمولی در رنگ پذیری در دمای پائین تر و فشار معمولی نتیجه مطلوب تری را دارد و در نتیجه آلودگی رنگی کمتری را نیز ایجاد می کند قابل ذکر است که تنوع رنگی این نوع الیاف در مقایسه با الیاف اکریلیک بیشتر است. از نظر حجمی این الیاف تفاوتی با الیاف اکریلیک ندارد و باید این نکته را مد نظر داشت که قیمت این الیاف ۶۵ % الیاف اکریلیک است و قابلیت رنگ پذیری بسیار خوبی دارند. نسل جدید این الیاف الیاف مرکب یا چند جزئی هستند.

 

الیاف فوق یکی از انواع الیاف مرکب است که در سال ۲۰۰۱ کشف و مصرف آن توسعه یافت که این الیاف را می توان جایگزین الیاف اکریلیک کرد. تفاوت این الیاف با سایر الیاف در خواص و ویژگی آن به ویژه در سطح الیاف است. روی الیاف تعداد بسیار زیادی پرز وجود دارد که قابلیت نفوذ هوا را بیشتر کرده ( قابل ذکر است که سایر الیاف نمی توانند با این نوع الیاف مورد مقایسه قرار بگیرند) الیاف مذکور خصوصیات بسیار نزدیکی به پوست انسان داشته و می تواند در پوشاک ، پتو، فرش ، البسه کشباف و البسه پشمی ، الیاف مصنوعی ،‌ خز و … مورد استفاده قرار گیرد.


 

مطلب قبلی الیاف جوت؛ نخ اکریلیک فرش ماشینی
مطلب بعدی درجه مرغوبیت الیاف ؛ نخ اکریلیک فرش ماشینی
Print
157

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x