دات نت نیوک


الوان زرریس نطنز تولید کننده نخ اکریلیک فرش ماشینی 

تلفنهای تماس : 09133624043 | 03154211042

Menu

چرا فرش ماشینی پرز می دهد؟؛ نخ اکریلیک فرش ماشینی
مدیر سایت
/ دسته ها: مقاله

چرا فرش ماشینی پرز می دهد؟؛ نخ اکریلیک فرش ماشینی

مرحله پایانی تولید نخ آکریلیک علل پرزدهی فرش های ماشینی

 

زمانی که فرش ماشینی را تولید می کنند و فرش در مرحله ی آماده کردن الیاف می باشد ، اگر از مقدار کافی آب و روغن استفاده نشود یا دستگاه هایی که برای ریسندگی فرش کاربرد دارند به طور اصولی تنظیم نشده باشد ، یا اگر از آهار استفاده نکنند و تثبیت حرارتی به صورت صحیح انجام نپذیرد ، پرزدهی به مراتب بیشتر از حالت عادی خواهد شد ودر صورت رعایت موارد فوق شاهد کاهش پرزدهی فرش های ماشینی خواهیم بود.

 

همه ی فرش های ماشینی در اندازه های مختلف نخ خاب دارند ، برای این که این نخ خاب ها دارای استحکام باشند از آهار استفاده می شود. در برخی از مواقع که الیاف ها از حالت معمول بلندتر هستند و یا از آهار برای مهار کردن آن ها استفاده نمی شود فرش دچار پرزدهی می شود. البته پاخوری زیاد هم سبب افزایش میزان پرزدهی فرش های ماشینی خواهد شد.

 

خرید و فروش نخ اکریلیک فرش ماشینی

 


مدت و شدت پرزدهی فرش های ماشینی به چه عواملی بستگی دارد؟

 

مدت و شدت پرزدهی فرش های ماشینی وابسته به عوامل مختلفی است. از مهمترین این عوامل می توانیم به ضخامت نخ زمینه ، کیفیت آهار به کار رفته ، کیفیت الیاف به کار رفته ، نوع نخ ، ساختمان نخ ، چگونگی وصل شدن نخ خاب فرش به زمینه و بسیاری عوامل دیگر اشاره کنیم. یکی از مهمترین عواملی که مدت و شدت پرزدهی فرش های ماشینی را تحت تأثیر قرار می دهد تراکم و تعداد شانه ی فرش است. هر چقدر تعداد شانه و تراکم یک فرش بیشتر باشد پرزدهی فرش های ماشینی نیز کمتر خواهد بود. فرش های ماشینی در انواع شانه های ۷۰۰ ، ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه هستند و بر این اساس میزان پرزدهی فرش های ماشینی ۱۲۰۰ شانه از ۷۰۰ و ۱۰۰۰ شانه کمتر است و از مهمترین نکاتی است که در موقع خرید فرش باید به آن توجه شود.

 

 

خرید و فروش نخ اکریلیک فرش ماشینی

مطلب قبلی فرایند تولید الیاف؛ نخ اکریلیک فرش ماشینی
مطلب بعدی ریسندگی الیاف نخ اکریلیک فرش ماشینی
Print
157

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x