دات نت نیوک


الوان زرریس نطنز تولید کننده نخ اکریلیک فرش ماشینی 

تلفنهای تماس : 09133624043 | 03154211042

Menu

تاریخچه ای از صنعت فرش ماشینی؛نخ اکریلیک فرش ماشینی
مدیر سایت
/ دسته ها: مقاله

تاریخچه ای از صنعت فرش ماشینی؛نخ اکریلیک فرش ماشینی

نخ اکریلیک فرش ماشینی

 

خرید و فروش نخ اکریلیک فرش ماشینی

 

زادگاه فرش دستباف
زادگاه و خاستگاه فرش دستباف را می توان کشورهای شرقی به ویژه ایران معرفی نمود . در این کشور ها در طی ۲۰۰۰ سال و حتی بیش از آن ، تلاشی برای پیدا کردن روش  های جدید بافت فرش انجام نشده است . و حتی می توان گفت که اقدامی در جهت ماشینی شدن آن نیز صورت نگرفته است. به گونه ای که می توان گفت قالی دستباف با همان روش ابتدایی خود هم اکنون نیز در حال تولید می باشد .

 

البته باید به این نکته نیز اشاره داشت که این به آن معنا نیست که در بافت قالی های دستباف هیچ نوآوری صورت نگرفته است .چرا که باید گفت در کشورهایی چون ایران تاکید زیادی به نوآوری در طرح و نقشه صورت گرفته است . حتی می توان گفت که تاثیر دادن عقاید فرهنگی و مذهبی بعد از اسلام در بافت و طرح و نقش فرش، دلالت بر سطح بالای فرش دستباف در ایران دارد .

 

علاوه بر طرح و نقش باید گفت که در زمینه هایی چون مواد اولیه برای بافت فرش نیز نوآوری هایی صورت گرفته است .اما در روش تولید بافت فرش به جز در مواردی اندک ، تغییری به چشم نمی آید و بافت فرش همچنان به روش قبل انجام می شود .

 

نخ اکریلیک هیت ست شده

 

تلاش اروپا در جهت نوآوری در بافت فرش ماشینی
در مقابل در اروپا و کشورهایی چون فرانسه و انگلستان در جهت یافتن روش های جدید برای تولید فرش دستباف و همچنین در جهت سرعت دادن با مراحل تولید آن ، تلاش های فراوانی انجام شد . که باید گفت این تلاش ها نتیجه داد و نتیجه ان تولید دستگاه ها و ماشین آلات مدرن صنعتی و پیشرفته در جهت تولید فرش ماشینی شد .

 

استفاده از نیروی بخار انقلابی بزرگ را در صنعت جهان به وجود آورد . در واقع اولین صنعتی که از نیروی بخار استفاده کرد صنعت نساجی بود . در واقع سال ها پیش جیمز وات و ماتیو بولتون یکی از موتورهای اختراعی خود را در کارخانه ریسندگی پنبه ای نصب کردند که با نتیجه موفقیت آمیزی که داشت سایر صنایع نیز به تدریج از این موتورها استفاده کردند.

 

 

خرید و فروش نخ اکریلیک فرش ماشینی


 

رشد جهانی فرش ماشینی
اولین دستگاه بافندگی فرش ماشینی که از نیروی بخار برای بافت فرش استفاده می کرده است در آمریکا ساخته شده بود .به طور کلی باید گفت که تجارت فرش از طریق اقیانوس اطلس ، کارآفرینان هردو سو را به تحرک و جنب و جوش واداشت که این خود سبب رشد جهانی فرش ماشینی در هر دو زمینه فنی و تجاری شد .

 

از طرفی استفاده از نیروی بخار در راه آهن سبب شد تا از آن به عنوان یک وسیله در جهت آسان تر شدن تجارت فرش ماشینی استفاده شود.

می توان گفت که هدف اصلی از صنعتی شدن بافندگی فرش ماشینی تولید فرش های ماشینی شبه دستباف با صرف هزینه کمتر است. به صورتی که بازار فرش ها از کاخ ها و قصرها به خانه های مردم و حتی قشر متوسط و فقیر جامعه راه پیدا کند .

 

از اهداف تولید کنندگان فرش ماشینی می توان به راحتی تولید ، هزینه پایین ، و توانایی خلق ایده ها و طرح های جدید که پیچیدگی و دقت فرش دستباف را داشته باشد اشاره کرد .

 

منبع: فرش کاشان سرا

 
مطلب قبلی فرایند هیت ست در بافت فرش ماشینی و مزیت آن؛ نخ اکریلیک فرش ماشینی
مطلب بعدی صنعت نساجی؛نخ اکریلیک فرش ماشینی
Print
69

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x