دات نت نیوک


الوان زرریس نطنز تولید کننده نخ اکریلیک فرش ماشینی 

تلفنهای تماس : 09133624043 | 03154211042

Menu

الیاف پلیمری با پوست بدن سازگاری ندارد؛ نخ اکریلیک فرش ماشینی
مدیر سایت
/ دسته ها: مقاله

الیاف پلیمری با پوست بدن سازگاری ندارد؛ نخ اکریلیک فرش ماشینی

خرید و فروش نخ اکریلیک فرش ماشینی

 

محمد جعفر شهلایی نژاد در برنامه «کالای ایرانی» رادیو اقتصاد ضمن اشاره به این جمله که الیاف به طور کلی به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم می‌شود، افزود: الیاف طبیعی خود شامل دو گروه حیوانی مانند پشم، مو و ابریشم و گیاهی مثل پنبه، کتان، کنف و چتایی است.

 

وی همچنین اظهارداشت: با توجه به ظهور صنایع پیشرفته شیمیایی مانند صنعت پلیمر، تولید ارقام فراوانی از الیاف مصنوعی با نام های تجاری متفاوت و خواص گوناگون به وجود آمد که برخی از این الیاف ها شامل نایلون، اکریلیک، پلی استر و مواردی از این دست است.

 

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران ضمن بیان این نکته که الیاف پلیمری با پوست سازگاری خوبی ندارد، گفت: پنبه در البسه از جمله مهمترین الیافی که در دنیا استفاده می شود.

 

وی در ادامه افزود: تولید پوشاک در برخی از کشورهای جهان مانند اروپا برای برخی رده های سنی بجزء استفاده از الیاف پنبه ممنوع است.

شهلایی نژاد به ممنوعیت استفاده پوشاک غیر پنبه ای برای کودکان زیر پنج سال در کشورهای اروپایی اشاره کرد و بیان داشت: تولید پوشاک با منشا الیاف مصنوعی (پلی استر) برای سلامتی انسان به ویژه کودکان ضرر و زیان فراوانی به همراه دارد.

 

خرید و فروش نخ اکریلیک فرش ماشینی            خرید و فروش نخ اکریلیک فرش ماشینی

 

 

نخ اکریلیک فرش ماشینی

 

وی ادامه داد: قدرت جذب رطوبت در پوشاک با منشا الیاف مصنوعی بسیارپائین و موجب ایجاد بو در بدن انسان می شود.

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران ضمن اشاره به اینکه هم اکنون تولید پنبه در ایران بر مدار کاهشی است، گفت: هزینه های بالای تولید، نبود حمایت های لازم، خرد مالکیت و غیره از جمله عوامل کاهش سطح زیر کشت پنبه و افت این محصول در سطح کشور است.

 

وی افزود: دولت برای رفع این معضل با حمایت های مختلف منجمله پرداخت سوبسید می تواند انگیزه مضاعفی برای کاشت محصول مزبور در مملکت ایجاد و موجبات رونق بخشی این صنعت در جامعه شود.

 

شهلایی نژاد اظهارداشت: با توجه به اینکه پنبه یک محصول استراتژیک در کشور کشور است انتظار می رود مسئولان به کشت و توسعه تولید این محصول بیشتر توجه داشته باشند.

 

وی در مصاحبه با رادیو اقتصاد با اعلام اینکه پنبه از مهمترین و پرکاربردترین الیاف طبیعی در نساجی است، افزود: این محصول به جهت مبادلات وسیع تجاری در دنیا «طلای سفید» لقب گرفته و از اهمیت اقتصادی فراوانی برخوردار است.

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران یادآورشد: پنبه به جهت رونق تولید، اشتغال افزایی، رشد اقتصادی و مصادیقی از این نوع در کشور بسیار نقش آفرین است.

 

مطلب قبلی وعده بیمه شدن قالیبافان عملی نشد؛نخ اکریلیک فرش ماشینی
مطلب بعدی واردات بی رویه نخ کلافی پیچیده بر گلوی تولیدکننده، نخ اکریلیک فرش ماشینی
Print
150

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x