دات نت نیوک


الوان زرریس نطنز تولید کننده نخ اکریلیک فرش ماشینی 

تلفنهای تماس : 09133624043 | 03154211042

Menu

الیاف ضد الکتریسیته و ضد چروک چه الیافی هستند؟؛نخ اکریلیک فرش ماشینی
مدیر سایت
/ دسته ها: مقاله

الیاف ضد الکتریسیته و ضد چروک چه الیافی هستند؟؛نخ اکریلیک فرش ماشینی

 

الکتریسیته ساکن در الیاف


جذب دیر آب و رطوبت باعث می شود، بار الکتریکی ایجاد شده فرصت خارج شدن از الیاف را پیدا نکند و هنگام تماس و دست زدن به این الیاف فرد احساس شوک الکتریکی نماید. در برخی موارد هم که یک چنین الیافی در بافت فرش و یا گلیم استفاده می شوند این خاصیت آنها باعث می شود، (مشکلات رنگرزی ابریشم چیست؟)شخص هنگام راه رفتن روی سطح فرش و یا گلیم همین حس را داشته باشد به خصوص در مناطقی که آب و هوای خشک و با رطوبت پایین دارند این اتفاق بیشتر رخ می دهد.

 

خرید و فروش نخ اکریلیک فرش ماشینی

جذب روغن توسط الیاف


در مقابل الیافی که آب دوست نیستند برخی الیاف به شدت روغن دوست هستند برای همین در محیط به راحتی چرک و کثیفی و آلودگی های موجود در هوا را جذب خود می کنند.(دلایل پوسیدگی ابریشم رنگ شده چیست ؟) برای همین فرش و یا گلیم هایی که از مواد مصنوعی به خصوص پلی استری بافته می شوند به راحتی روغن و چرک و کثیفی های هوا را گرفته و البته شستن و پاک کردن آنها هم به سختی انجام می شود. اگر دقت کرده باشید، گلیم های پلی استری که در خانه ها استفاده می شوند، زودتر از انواع فرش های دیگر کثیف شده و هنگام راه رفتن شخص احساس می کند، زیر پاهایش چرب است که دقیقا این موضوع به خاطر روغن دوست بودن این الیاف است.

 

راه حل آب گریز و روغن دوست بودن الیاف


برای اینکه مشکل آب گریزی و روغن دوست بودن الیاف حل شود به آن ماده ای به نام پلی اتیلن گلایکول اضافه می کنند. اضافه کردن این ماده باعث می شود به میزان زیادی الیاف خاصیت آب گریز بودن خود را از دست داده و آب دوست شوند البته این ماده در مقابل پایداری نوری الیاف را به میزان زیادی کاهش می دهد. برای حل این مشکل پلی اتیلن را به صورت مذاب به الیاف اضافه می کنند.

 

خرید و فروش نخ اکریلیک فرش ماشینی

 

 

اضافه کردن مواد هادی


راه دیگر برای کنترل الکتریسته ساکن در این نوع الیاف اضافه کردن مواد هادی است. این کار باعث می شود، الکتریسیته ساکن در الیاف تجمع نکرده و خارج شود.

 

مطلب قبلی کاربرد الیاف پلی استر و روش تولید آن؛ نخ اکریلیک فرش ماشینی
مطلب بعدی ایجاد هر شغل در فرش دستباف با ۱۰ میلیون تومان؛نخ اکریلیک فرش ماشینی
Print
63

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x