دات نت نیوک


الوان زرریس نطنز تولید کننده نخ اکریلیک فرش ماشینی 

تلفنهای تماس : 09133624043 | 03154211042

Menu

از بین بردن پرز فرش ماشینی؛ نخ اکریلیک فرش ماشینی
مدیر سایت
/ دسته ها: مقاله

از بین بردن پرز فرش ماشینی؛ نخ اکریلیک فرش ماشینی

نخ اکریلیک فرش ماشینی

 

چند روش برای از بین بردن مشکل پرز دادن فرش

 

حتی اگر در کارخانه از تمامی روش ها برای کم کردن پرزدهی فرش های ماشینی استفاده شود ، باز شاهد این خواهیم بود که فرش های ماشینی پرزدهی خواهند داشت. اگر فرشی را جدیداً خریداری کرده و به خانه آورده اید و در آن پرزدهی مشاهده می کنید به هیچ وجه نباید نگران نباشید. اولاً این که همان طور که گفته شد پرزدهی فرش های ماشینی یک مسئله ی طبیعی است و دوماً این که با استفاده از روش هایی که به آن خواهیم پرداخت می توانید پرزدهی فرش های ماشینی را به حداقل برسانید. دقت داشته باشید که این روش ها را به درستی و دقیق انجام دهید چرا که صحیح انجام ندادن آن ها به احتمال زیاد پرزدهی فرش های ماشینی را بیشتر خواهد کرد.

 

شانه کشیدن فرش برای از بین بردن پرزدهی فرش های ماشینی

 

یکی از روش های از بین بردن پرزدهی فرش های ماشینی  استفاده از شانه های مخصوص فرش برای شانه کشیدن فرش می باشد. با استفاده از این روش ، پرزدهی فرش کمتر خواهد شد. برای شانه کشیدن فرش هرگز از فرچه استفاده نکنید چرا که فرچه کشیدن سبب می شود که الیاف فرش صدمه ببیند. در این صورت الیاف سست می شود و کرک های بیشتری از فرش می ریزد که در نهایت سبب افزایش پرزدهی خواهد شد. در صورتی که شانه های مخصوص فرش در دسترس تان نیست توصیه می شود از جاروهای حصیری یا شمالی استفاده کنید. برای این منظور کمی جارو را خیس کرده و بر روی فرش بکشید. جارو کشیدن به این روش را هر روز انجام دهید و پس از گذشت مدتی مشاهده خواهید کرد که پرزدهی فرش کمتر می شود.

 

خرید و فروش نخ اکریلیک فرش ماشینی

 

 

جارو کردن صحیح فرش

 

جارو کردن صحیح فرش یکی از مهمترین عوامل در بالا بردن طول عمر و سلامت فرش محسوب می شود. باید دقت داشته باشید که تنها جارو کشیدن فرش کافی نمی باشد. بلکه جارو کردن فرش باید به صورت اصولی و با دقت انجام پذیرد تا آسیبی به فرش وارد نشود. اگر جارو کردن فرش به صورت صحیح انجام شود سبب کاهش پرزدهی فرش ها خواهد شد برای همین منظور پیشنهاد می شود که هر دو روز یک مرتبه در جهت نخ خاب فرش جاروکشی انجام شود. برای این منظور دور موتور جارو برقی را در سرعت بیشینه قرار ندهید.

 

اگر جارو کشیدن را به صورت صحیح و متناوب انجام دهید مشاهده خواهید کرد که به مروز زمان از پرزدهی فرش ها کاسته می شود. اگر می خواهید نتیجه ی بهتری از جارو کشی بگیرید ، توصیه می شود که پیش از کشیدن جارو برقی یک حوله را مرطوب کنید و آن را روی فرش بکشید ، پس از این که رطوبت خشک شد می توانید برای کشیدن جارو اقدام کنید.

 

استفاده از فوم نگهدارنده فرش

 

از فوم نگهدارنده ی فرش نیز به منظور کم کردن پرزدهی فرش های ماشینی می توان استفاده کرد. فوم نگهدارنده علاوه بر اینکه با توجه به نم گیری از پوسیدگی فرش شما جلوگیری می کند و فرش را در برابر کثیفی ها محافظت می نماید ، به سبب این که موجب جذب فشار پا می شود باعث می گردد تا پاخوردگی فرش کمتر شده و در نتیجه از ریزش موی فرش کاسته و در نهایت پرزدهی فرش کاهش می دهد.

 

استفاده از شامپو فرش

 

زمانی که فرش ماشینی را خریدید در همان هفته های اول بهتر است که فرش ماشینی را با شامپوی فرش بشویید ، توجه داشته باشید که نباید فرش زیاد به خود آب بگیرد. برای استفاده از شامپو فرش مقداری از آن را در داخل مقداری آب بریزید و سپس یک توری پارچه ای را آغشته به این محلول کنید و به آرامی آن را بر روی سطح فرش ماشینی بکشید. سعی کنید که تمامی سطح فرش را با شامپو فرش و آب پوشش دهید و دقت داشته باشید که فرش بیش از اندازه خیس نشود. پس از آن از یک توری دیگر که فقط به آب آغشته شده است برای کشیدن روی فرش استفاده کنید و منتظر بمانید تا فرش خشک شود. با این روش مشاهده خواهید کرد که پرزدهی فرش کمتر خواهد شد.

 

خرید و فروش نخ اکریلیک فرش ماشینی

 

نخ اکریلیک هیت ست شده

 

فرش ماشینی بدون پرز

 

اخیراً در بین فروشندگان فرش اصطلاحی تحت عنوان فرش ماشینی بدون پرز یا فرش بدون حساسیت استفاده می شود. بد نیست بدانید که این نوع فرش ها از جنس اکریلیک می باشد و در تولید آن فرآیندهایی مانند استفاده از هیت ست به کار گرفته می شود تا پرزدهی آن به حداقل ممکن برسد. این فرش از بالاترین کیفیت برخوردار هستند اما این بدین معنی نیست که پرزدهی آنها به طور کلی از بین می رود و در روزهای ابتدایی همچنان پرزدهی خواهند داشت.

مطلب قبلی اتاق بازرگانی کاشان؛ مسئول برگزاری نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی در تهران، نخ اکریلیک فرش ماشینی
مطلب بعدی تبلیغات شهر فرش به قیمت نارضایتی شهروندان؛نخ اکریلیک فرش ماشینی
Print
242

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x