دات نت نیوک


الوان زرریس نطنز تولید کننده نخ اکریلیک فرش ماشینی 

تلفنهای تماس : 09133624043 | 03154211042

Menu

آشنایی با ماشین رینگ؛ نخ اکریلیک فرش ماشینی
مدیر سایت
/ دسته ها: مقاله

آشنایی با ماشین رینگ؛ نخ اکریلیک فرش ماشینی

نگهدارنده بوبین

 

 قسمت کشش

شامل غلتکهای کشش است و عمل کشش دادن و نازک کردن نیمچه نخ را انجام می دهد.

 

 

خرید و فروش نخ اکریلیک فرش ماشینی

 

قسمت محصول دهنده

شامل راهنمای نخ ، صفحه رینگ ها، شیطانک، دوک ، صفحات جدا کننده، بالن گیر و محرک دوکها میباشد.

 

مراحل تولید نخ در ماشین تمام تاب

شمای کلی ؛ نیمچه نخ ها از بوبین باز شده ، پس از عبور از راهنما ، وارد منطقه کشش می شوند . در منطقه کشش به مقدار نیاز عمل کشش صورت گرفته ، از بین غلتکهای جلو  خارج میگردد و بعد از گرفتن تاب لازم و عبور از راهنمای نخ به در قرقره پیچیده می شود.

 

قطعات مختلف تشکیل دهنده ماشین تاب و انتقال حرکت : در ماشین ریسندگی تمام تاب ، حرکت موتر مستقیما به محور اصلی داده می شود . این محور ، تقریبا مساوی طول ماشین بوده ، حرکت را به دوکدها و سایر قسمت های ماشبن منتقل می کند.

 

سیستم های کشش در ماشین تمام تاب

در ماشین های تمام تاب عمل کشش بوسیله غلتک های کشش صورت میگیرد و در اثر اختلاف سرعت خطی که دارند یعنی غلتک های جلویی با سرعت بیشتری نسبت به غلتک های عقبی می گردند ، کشش به وجود می آید . در کارخانجات ، غالبا در ماشین های ریسندگی کششهای کاملا متفاوتی به الیاف داده می شود به همین دلیل کارخانجات ماشین سازی قسمت های کشش را با دنده های قابل تعویض درست می کنند تا کشش ها مختلفی را بتوانند مورد استفاده قرار دهند. در سیستم های کشش امروزی از نوار Apron استفاده می شود . بدین ترتیب ، راندمان کشش افزایش یافته ، نخ یکنواخت تری تولید می گردد.

 

 

خرید و فروش نخ اکریلیک فرش ماشینی

 

 

ماشین تمام تاب یا رینگ

غلتک های کشش زیر ، حرکت خود را به وسیله چرخ دنده های رابط ، از الکتروموتور می گیرند و غلتک های رویی در اثر تماس با غلتک های زیر گردش می کنند و برای انجام عمل کشش، غلتک های رویی به وسیله مکانیزم های مخصوصی به غلتک های زیر فشرده می شوند.

 

 

 

نیروی فشار به غلتک های کشش :

فشار لازم  برای دو غلتک به وسیله فنر یا هوای فشردی ایجاد میشود. پیدایش بازوهای اهرمی و عملکردخوب آنها ، باعث منسوخ شدن غلتک های سنگین و سیستم فشار وزنه ایی گردیده است.

 

خرید و فروش نخ اکریلیک فرش ماشینی

 

 

فشار پنوماتیک

در بعضی از سیستم ها فشار به وسیله نیروی مغناطیسی ایجاد می شود . کاربرد نوعی آهنربا در غلتک های بالایی موجب فشرده شدن آنها به غلتک های پایینی می گردد . و در برخی دیگر از سیستم مغناطیس دایم در غلتکهای توخالی بهره گرفته می شود .

 

 لوله مکنده :

این لوله در قسمت زیر غلتکهای کشش  جلو و در طول ماشین قرار گرفته است و با سوراخ هایی که روی آن تعبیه شده همواره مکش هوا در آن وجود دارد . در موقع پارگی نخ ، الیاف خارج شده از غلتک های جلو که هدایت آنها به قرقره امکان ندارد ، به وسیله این لوله گرفته شده و در قسمت ضایعات جمع آوری می شود و در نتیجه مانع پیچیدن الیاف به دور غلتکها می گردد.

 

تمیز کننده های قسمت کشش

غلتکهای کشش لازم است بطور مداوم تمیز کاری شوند ، زیرا الیاف کوتاه وپرزهای پنبه اگر روی غلتک بچسبند و تمیز نشوند باعث نایکنواختی نخ ها می گردند. عمل تمیزکاری بطور مداوم به وسیله مکنده ها و غلتک های ماهوتی انجام می گیرد . غلتکهای تمیز کننده با نمد یا ماهوت روکش شده ، مستقیما رپی غلتک های فشار قرار می گیرند. اگر غلتکها اشکالی نداشته باشند ، الیاف کوتاه وپرزهای پنبه که به وسیله غلتکها گرفته شده و به آن چسبیده اند براحتی به غلتک ماهوتی چسبیده و غلتکهای فشار همیشه تمیز می مانند.

 

منبع: مرجع تخصصی صنایع نساجی ایران

مطلب قبلی نخ اکریلیک چیست؟
مطلب بعدی آشنایی با الیاف نساجی؛ نخ اکریلیک فرش ماشینی
Print
372

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x